Deli ve Dahi (The Professor and the Madman) 2019 Filmi Full Hd izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
26 Görüntülenme

Deli ve Dahi (The Professor and the Madman) 2019 Filmi Full Hd izle

Bizi fantastik bir tarih yolculuğuna çıkaracak olan The Professor and The Madman filmi teorik olarak 19.yüzyıla götürüyor. Filmin tarihi olan bu kısmı dışında gizem, gerilim, dram ve biyografi türlerini kapsayan geniş bir senaryoya sahip olduğunu vurgulayalım. Vizyon tarihi ise 29 Mart 2019 olarak açıklandı.

The Professor and The Madman filminde konu itibariyle ilk defa basılacak olan Oxford sözlüğün hikâyesindeki gizeme tanık olacağız. Burada Profesör James Murray sözlüğün basımı için ciddi bir emek sarf ediyor. Fakat olayların içyüzünde Dr.William Minor'dan alınan ve yaklaşık 10.000 sözcüğü içeren destek bulunuyor. Filmin en çarpıcı ve dikkat çeken noktası ise burada ortaya çıkıyor. Dr.William Minor bir akıl hastanesinde yatıyor.

Broadmoor akıl hastanesinde yatan Dr.William Minor karakterine Sean Penn hayat veriyor. James Murray ise efsanevi aktör Mel Gibson tarafından oynanıyor. Natalie Dormer, Ioan Gruffudd, Jeremy Irvıne gibi başarılı oyuncuların yanı sıra Farhad Safinia ismini yönetmen olarak görüyoruz. The Professor and The Madman senaryosu ise Farhad Safinia dışında Todd Komarnicki ve John Boorman tarafından kaleme alınıyor.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Professor and the Madman

  Yayın Tarihi:

  2019

  Senaryo:

  John Boorman, Todd Komarnicki, Farhad Safinia, Simon Winchester

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?